Menu

OLZUSY u Fajwokloków

Jak wymowic polskie nazwisko

sylwiastep

Nie wiem, czy znacie ten serial. Keeping up appearances, czyli Co ludzie powiedzą. Pamietam Polska telewizja puszczała jak chodziłam do liceum. 

Bardzo się wtedy śmiałam, chociaż może mniej rozumiałam jak bardzo - z typowym, angielskim humorem, serial ten naśmiewa się z angielskiego społeczeństwa. Znakomity!!

Teraz mieszkam w Anglii, lepiej jestem obyta ze społeczeństwem, a serial (lecą powtórki na Drama TV) śmieszy mnie jeszcze bardziej. 

Na Facebook zamiescilam krótkie nagranie jak Bukietowa próbuje wypowiedzieć polskie nazwisko. Zajrzyjcie.

P.s.  Można wywnioskować, ze serial był nagrywany przed napływem Polaków do Anglii. Bukietowa z podziwem mówi: oooo, Polka... Ba, wrecz zapisuje nazwisko, i chce je wymowic. Dzisiejsza Bukietowa (starsza pani aspirująca do klasy średniej, poddana konwenansom w 100%, zafascynowana prestizem i pieniadzem, oraz - jak tytul serialu mowi, bardzo dbajaca o pozory) zapewne powiedzialaby cos w stylu: Polka, ooooo.... no nie, nie mozemy sie pokazac w takim towarzystwie! Co za skandal!

 

Komentarze (5)

Dodaj komentarz
 • yoskaiga

  Panią Wiadrową -Hiacyntową kocham miłością niezmienną od lat, od pierwszego wejrzenia !

 • eks1991

  Powolniak i Daisy - to moja ulubiona para !

 • sylwiastep

  Nie zdawalam sobie sprawy, ze serial jest taki popularny :)

 • Gość: [Janek] *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Moja żona za każdym razem, gdy robię herbatę dla gości, krzyczy: tylko weź te ładne filiżanki w kwiatki, żeby było jak u Bukietowej! W ogóle, Bukietowa jest często obecna w naszym życiu, w różnych sytuacjach :).

 • sylwiastep

  Janku, bardzo fajnie :) Grunt to poczucie humoru! :D

© OLZUSY u Fajwokloków
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci